Апел за помош на Павел Беќаровски

6

На Павел сме му потребни веднаш!

Младиот Павел Беќаровски од Скопје беше повреден од струен удар по што заврши на клиниката КАРИЛ во Скопје.

По тридневно лекување поради сериозноста на повредите беше пренесен на клиника во Велика Британија каде ќе продолжи лекувањето. Но за тоа лекување се потребни многу средства.

Да спасиме еден детски живот, да помогнеме сите!

Донирајте на трансакциска сметка
210 5016488290 38
Лорена Беќаровска
НЛБ Тутунска банка
Цел на дознака: Донација за Павел

Превземено од фб, фб

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

3 коментари

 1. Објавено од Lidija, на Одговори

  Dali brojot e tocen na t-mobile?
  Povratnata poraka od koga donirav e so drugo ime.
  Pozdrav

 2. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Здраво Лидија, со кое име добивте повратна порака? Ние направивме донација, но добивме празна порака, а не порака со друго име. Се случува понекогаш да стигнат празни пораки, но донациите се регистрираат.

 3. Објавено од Iva, на Одговори