Апел за помош на Јосе Ќајев

41
ИТНО се потребни сретства за лекови. Да помогнеме!! СПОДЕЛЕТЕ !!
Јосе е 40 годишен татко кој се бори со карцином на цревата од креан стадиум.
Трансакциска сметка:
210-5017185344-02
ДОНАЦИЈА ЗА ЈОСЕ
На име на Иванчо Ќајев

 

Или со донации на девизната сметка
Ivanco Kjajev
UL Marsal Tito br BB Stojakovo
IBAN CODE:MK0721050178534402
Bank Name NLB AD SKOPJE Bank
adress Majka Tereza br 1
Country MAKEDONIJA
SWIFT TUTNMK22

Постои можност за донирање и преку следниот линк: https://www.gofundme.com/help-jose-for-operation-cancer#

Да помогнеме!

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

8 коментари

 1. Објавено од igor, на Одговори

  telefoni od vip!

 2. Објавено од Timot na Jose Kajev, на Одговори

  Naskoro ke ima se
  nedelava koj doaga ke se potrudime pocituvan Igor
  i nie se nadevame naskoro da zavrsi i toa

 3. Објавено од Emil, на Одговори

  Uspehh druze moj
  Da mi ozdravis po brzo
  Donirajte pomognete mu na drugar mi
  Pozdrav

 4. Објавено од Ivanco, на Одговори

  Pomognete donirajte….
  Zivotot e vo vasi race na Jose
  Odnapred vi blagodarime

 5. Објавено од Катица, на Одговори

  Донирајте за да спасиме животот
  Помогнете му за малата ќеркичка да расти со својот татко
  Донирајте за Јосе
  За да продолжи понатаму да се радува на животот

 6. Објавено од Zoran, на Одговори

  JAVNO VE ZAMOLUVAM
  DONIRAJTE ZA COVEKOT
  JA ZNAM OVAA BOLEST BRAT MI GO UBI
  RETROPERITONEUM CANCER MOZE SEKOJ MIG DA GO UBIE DA GO UGUSHI
  JAS DONIRAV AJDE I VIE ….
  POZDRAV ZORAN BEROVO

 7. Објавено од Јовица, на Одговори

  Донирајте помогнете
  овој човек заслужува да живее
  на маесто кафе со пријатели пиво две или кока кола
  да ги донираме за овој прекрасен млад човек
  ПОМОГНЕТЕ НЕМА ДА ЗГРЕШИТЕ
  СИТЕ ЗА ЈОСЕ ИАКО ЛИЧНО НЕ ГО ПОЗНАВАМ ПОМОГНЕТЕ
  100,200,500,1000,,,,, ДОБРОДОЈДЕНИ СЕ ЗА НЕГО СМЕТКИТЕ ГИ ИМАТЕ
  А ЗА ОНИЕ ОД СТРАНСТВО 20,50,100 ЕУРО КАКО ДА СЕ БИЛЕ ВО НЕКОЈ КАФИЧ А ТУКА НЕКОЈ СЕ БОРИ ДА ЖИВЕЕЕ
  ТАТКО Е НА 7 ГОДИШНА КЕРКА НЕЈЗЕ НАЈ ВЕКЕ И ТРЕБА
  ПОЗДРАВ

 8. Објавено од Мими, на Одговори

  Ттебa дa му се пoмoгне и тoј е тсткo нa еднo прекрaснo девoјче.И требa нa Пaмелa.