Апел за помош на Илина Блажевска

0

На малото девојче од Скопје му беше дијагностициран Неуробластом (тумор на надбубрежната жлезда). Поради големината на туморот, Илина морала да биде итно оперирана.

За среќа, операцијата поминала успешно, но таа ќе мора да продолжи да се лекува и да прима терапии.

Да бидеме хумани и сите заедно да му помогнеме за семејството на Илина со олеснување на финансиските трошоци.

Телефонски број за донации преку мрежата на А1: 143-486

Телефонски број за донации преку мрежата на Телеком: 070 143-102

Сметка за донација:

210501745079422
НЛБ Банка АД Скопје
Цел на дознака: Донација за Илина Блажевска

Сметка за донација од странство:

IBAN CODE: MK 07210501745079422
SWIFT CODE: Tutnmk22
Цел на дознака: Донација за Илина Блажевска

Превземено од www.femina.mk.

Донирајте брзо и едноставно од Вашите телефони преку мобилната апликација Донации за Android и IOS.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење