Апел за помош на Цаци – Славица Тодоровска

7

По преживување на епилептичен напад, Цаци била дијагностицирана со Glioblastoma – малиген тумор на левата страна на главата. По итната интервенција направени биле и радио терапија и девет циклуси на хемотерапија.

Инцијално резултатите покажувале позитивен исход се до последното MRI снимање кое покажало дека туморот повторно се појавил и брзо прогресира со четири пати поголема површина за само еден месец.

Поради тоа, потребна беше ИТНО втора операцијата. Дополнително, поради агресивноста на ракот, мора да биде третирана во специјализирана болница во САД (The University of Texas MD Anderson Cancer Center). 

Трошоците за лекувањето надминуваат 200.000 долари.

Поради тоа, да донираме и да и помогнеме на Цаци да се избори со ракот.

Донирајте на

 • трансакциска сметка – 200003381608851 (Стопанска банка АД Скопје)
 • девизна трансакциска сметка
  IBAN:
  MK07200003381613507 USD
  MK07200003381611470 EUR
  SWIFT Code, BIC Code: STOBMK2X
 • Телефонски број за донации на ВИП: 143-483
 • Телефонски број за донации на Телеком: 143-107
 • online преку GoFundMe

Превземено од фб и ВИП

Донирајте брзо и едноставно од Вашите телефони преку мобилната апликација Донации за Android и IOS.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

 1. Објавено од Julija, на Одговори

  Zdravo, dali ste vo moznost da mi kazete ime na bankarska transakcija.. Se raboti za stranska firma koja ke uplati sredstva preku banka, megutoa se bara i imeto na transakciskata da se vnese.. Blagodaram

 2. Објавено од Elena, на Одговори

  Славица Тодоровска