Апел за помош на Борче Цветановски

8

Преземено од Фондација Телеком за Македонија и ВИП

Да му помогнеме на Борче Цветановски. Toj боледува од ретко заболување и за детална дијагноза и понатамошното лекување потребно е да замине на испитувања на клиника во Виена, каде треба да прими хемотерапија и да се извршат дополнителни испитувања. Да помогнеме.

Телефонски број за донации преку мрежата на Телеком: 070 143-163

Телефоски број за донации преку мрежата на ВИП: 077 143-485

 

Донирајте брзо и едноставно од Вашите телефони преку мобилната апликација Донации за Android и IOS.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од Dragan, на Одговори

    Samo edno prosto prasanje bidejci realno kazano na site treba da se pomogne ama na prvo mesto mora da se pomladite samo zamerka imam sto skoro na sekoj link za donacii pokraj imeto ne se stava voopsto ni godinata na radjanje na taa osoba za polesno da se dopre do nasiot narod mislam deka ke me sfatite srecni praznici i nova godina pozz