Со здрава храна за здрава Дана

1
Здружение на граѓани РОДИТЕЛИ И ДЕЦА- РИД Скопје и дружината од Сурово & вкусноRaw food Mk и Ajde da jademe ве покануваат на викенд хумана дружба.Ви нудиме можност да откриете некои тајни за приготвувањето жива и веганска храна, и дегустација на приготвените деликатеси. За пријатната атмосфера ќе придонесат Prime Light со акустична музика, а за најмалитe аниматор од игротека Тиквичка.

Храната ќе се продава по симболични цени, а собраните средства ќе се донираат за лекување на Даниела Наумова која боледува од рак на дојка.

Дата: 22 Февруари
Старт: 12 часот
Локација: Еври Деј Пица Бар

~ ~ ~ ~ ~
Dear Friends,

You are invited to a weekend charity gathering.

We are offering you the opportunity to discover some secrets in preparing raw and vegan food, and to taste the prepared delicacies. Adding to the atmosphere, we will have live music and a children’s animator.

Food will be sold at nominal prices, and the funds raised will be donated for Daniela Naumova’s breast cancer treatment.

Date: 22 February
Start: 12 noon
Location: Every Day Pizza Bar

Превземено од фб евент-от https://www.facebook.com/events/1444511269116952/

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: