Розева Трка 2016 -Pink Run 2016

6

Превземено од фб.

Хуманитарен настан на 18.09.2016год..

 

„Настан што оваа година e во спомен за луѓето што ги изгубивме… Marjan Nostalgija, Biljana Dzidrova Pakic , но инспирација и поддршка за ХЕРОЈОТ Ведран Велиновски детенцето што ги изгуби братчето и мајката во поплавите – Дојдете – Вклучете се – Поддржете !!!

– 10км трка
– 3км одење и трчање како и
– 500м мини трка за дечињата

РЕГИСТРАЦИЈА на #DiBiaggioNY fan page

СОДРЖИНА НА #PinkRun2016
– 10.00 часот- Почеток. Собирање на плоштадот пред Општината во Крива Паланка. Dj сет со водителката Тина Таутович.
– 10.30 часот- Мини трка (500m) за дечиња од 6 до 12 години (бесплатно учество, само со претходна регистрација со име и презиме на штандот поставен на плоштадот).
– 10.45 часот- Аеробик загревање со Тања Блажевска.
– 11.00- Почеток на трката на 3кm( котизација- 100 МКД) и трката на 10km ( котизација 250 МКД).
– 12.30 часот- пристигнување на велосипедистите Macedonian Bike Riders кои ќе возат рута 100+100 километри, Скопје > К.Паланка > Скопје.
– 13.00 часот- Прогласување на победниците на 10км, доделување на медаљи и извлекување на лотарија.
– 13.30 часот- Зумба журка.
– 14.00 часот- Затворање на настанот.

п.с Организацијата за патувањето до Крива Паланка е од страна на самите учесници. За подетални информации слободно контактирајте не во инбокс на FB фан страната на #DiBiaggioNY“

 

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: