Роденденска хуманитарна трка на 5 км „Трчаме заедно за децата од СОС Детско село“

4

КАДЕ: Кеј на Вардар
КОГА: 29.03, недела со почеток во 11:30ч

Хуманитарната трка, ќе се трча на патека долга 5 км, со старт од Кејот на Вардар (позади зградата на Владата на РМ) во недела, 29.03.2015, со почеток во 11:30 часот.

Сите собрани средства ќе бидат донирани на организацијата СОС Детско село Македонија.

Партиципација со подарок брендирана маичка од ЕВРОИНС Школата за трчање за првите 100 учесници кои ќе ја завршат трката е 300 денари.

Мини забава и коктел на крај од хуманитарната трка.

ФБ настан: Хуманитарна трка

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: