ПРЕДНОВОГОДИШЕН БАЗАР ЗА ЈОЦЕ!!!

2
Преземено од ТУКА

Кога:  недела, 27 декември

од 16:00 до 00:00

Каде:Kafe Li – Ankarska 23, 1000 Skopje

За кого: Јоце Блажевски

Пријатели драги и оваа година како и минатата успеавме да организираме предновогодишен хуманитарен базар со сите ваши и наши изработки направени од срце и со голема љубов,со цел да му помогнеме сите заедно на Јоце за неговиот последен третман од лекувањето.

Затоа на 27.12. Недела од 16:00 – 00:00ч. во Кафе ЛИ на Млечен, дојдете и посетете ја продажната изложба на рачни изработки кои ќе се продаваат по хуманитарна цена со цел да ги дособереме останатите 3.000 ЕУ што ни недостасуваат за последниот 8-ми третман кој треба да се случи од 15.01.2016

Благодарност до вештите раце на:
* Учениците од Училиштето за Кинески јазик НИ ХАО
https://www.facebook.com/Училиште-за-Кинески-јазик-Nǐ-Hǎo-你好-358622407623149/?fref=ts
*Учениците од Q Language school ,
https://www.facebook.com/Q-language-school-145869875433758/?fref=ts
*Nakit SkyJewerly Racna Izrabotka,
https://www.facebook.com/nakit.s.racnaizrabotka?fref=ts
* Cuki’s quiling
http://cukisquilling.mk/
*Tina Tasevska Velkovska https://www.facebook.com/tinavzi/posts/10153720272517973?pnref=story
и сите оние пријатели кои несебично изработија по некоја декорација/украс. Настанот ќе биде проследен и со музички акустичен бенд во пријатна предновогодишна топла атмосфера во најтоплиот кафич во градот, со топли и вкусни чоколадни напитоци :)))

Дојдете,забавувајте се предновогодишно,купете си и подарете некој новогодишен украс и донирајте за Јоце!!!
27.12 Недела од 16:00 ч.
Место: Кафе ЛИ
https://www.facebook.com/Info.KafeLi?fref=ts

Во меѓувреме може да донирате и на тел. броеви:
ВИП: 077/ 143 314
ОНЕ: 075/ 143 401
Т-МОБИЛЕ: 070/ 143 109
со еден повик донирате 100 ден + 18% ддв

Однапред ви Благодариме на присуството и донацијата !

П.с. Воедно ги повикуваме сите оние коишто сакаат дополнително да ни се придружат во хуманата мисија и да донираат свои изработки, може да не контактираат во инбокс.

ОБЈАВИ
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од Tomi D. Jovanovski, на Одговори

    Ima eden manastir vo okolinata na Skopje, vo selo Ognjanci, kade mnogu lugje se izlecile, dobile decinja, si gi sredile zivotite, jas odgovorno posvedocuvam za cudoto Bozjo vo mojot zivot …pobarajte go Zoki sluzitelot vo Sreda i Nedela od 9 casot nautro, manastirot e otvoren za site….

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: