Подари љубов, подари книга!

2

Превземено од: фб.

Кога? – 26.12.2015 година (сабота) од 11 до 15 часот

Каде? – книжарница „Децата од нашата улица“ (поранешна Ленинова, спроти Бастион) Скопје

“Почитувани пријатели,
Тихомир Јанчовски и тимот на „Децата од нашата улица“ ве повикуваат да учествувате во акцијата „Подари љубов, подари книга“.

Сите ние дома имаме книги кои веќе сме ги прочитале и оставиле на некои од полиците каде фаќаат прашина.
Оваа сабота ќе имате одлична можност токму тие книги да ги подарите со цел да се формира библиотека за пациентите на болничкиот оддел на УКРО – Универзитетската клиника за радио – терапија и онкологија во Скопје.

Локација: Настанот ќе се одржи во кафе – книжарница „Децата од нашата улица“ (поранешна Ленинова, спроти Бастион)

Време: Започнуваме во 11 часот и остануваме до 15 часот.

За целото тоа време организиравме попладневно матине, каде во замена за вашата подарена книга Шоте ќе ве послужи кафе, чај или чаша вино, а Тихомир ќе пушта музика.

Медиумски поддржувач на овој настан е Радио Бубамара.

Останати поддржувачи на настанот се: Борка • Здружение за борба против рак и Првото Антиканцер здружение „Животна искра“.

Исто така имаме поддршка и од издавачките куќи „Или – или“ и „Матица“ со тоа што ќе донираат книги за библиотеката.

Дојдете во сабота, во 11 часот, подарете книга и останете на дружење со убав пијалак и убава музика.

Се гледамe!”

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: