Хуманитарна забава во СТУДИО 54

1

Организатор: ЦРВЕН КРСТ НА Р.МАКЕДОНИЈА

 

Во рамките на ПХВ програмата (Промоција на Хумани Вредности) Општинската организација на Црвен Крст Карпoш во соработка со учениците од СГГУ ,,Здравко Цветковски” ве покануваме на хуманитарна забава со намера да ве оттргнеме од дневните преокупации.Да докажеме дека можеме да помогнеме некому,ве очекуваме да ја дадете вашата поддршка со вашето присуство.

Што се однесува до забавата ВИ ВЕТУВАМЕ ПРЕКРАСНА ЗАБАВА за која ќе се погрижат
✔DJ NASTY
✔СТЕФАН ДАВИДОВСКИ(x-factor)
✔МАРТИН БУЦО(BeatBox)
✔ТИМОТ ОД ГУЦ
–ВЛЕЗ: 50 денари***
–За повеќе информации и резервации обратете се кај:
☎078 254 433-Ален
✉ Facebook inbox

 

Истовремено сакаме да искажеме голема благодарност до Студио 54 што ни овозможи реализација на оваа забава и ни го отстапи за петочната забава. ** Собраните средства ќе бидат наменети за две социјално загрозени семејства кои се во навистина лоша состојба**


Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: