Хуманитарна забава за Никола во Chillin’ Bar

1

Превземено од ФБ

Драги пријатели,

ХУМАНОСТА е доблест на срцето не на рацете, да покажеме колку големо срце имаме.Со нашето “малку” да помогнеме на оние кој помошта им е најпотребна.
Дојдете сите заедно да му помогнеме на Никола Докич кој боледува од рак на лимфните жлезди.

Ве молам да бидеме хумани и да продолжиме да донираме на броевите:
070 143 115
075 143 111
077 143 144

Се гледаме во Вторник 2 Јуни во Чилин Бар

Jun 2 at 9:30pm to Jun 3 at 1:00am
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: