Хуманитарна маскарада

4

Превземено од фб профилот на СП МАРКЕТ!

 

“Спремете се за голема забава!

На 30.03.14 од 12 до 14 часот дојдете во СП Маркет Тафталиџе со вашата најдобра маска и пријавете се за учество на овогодинешната Маскарада!

Можете да учествувате сами или во групна маска и учеството изнесува 100 денари. Најдобрите маски ќе бидат избрани од стручно жири, и ќе добијат вредна награда.

Сите средства собрани од настанот ќе бидат наменети за посиромашните семејства од населбата Карпош. Дојдете да се забавуваме и да покажеме дека сме хумани.”

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: