ХУМАНИТАРЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ – ХУМАНОСТ ЗА РОЗАЛИЈА

2

 

Превзено од фб настанот https://www.facebook.com/events/867766203274935/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

Се организира хуманитарен турнир во мал фудбал во Општина Петровец. 

Средствата се потребни за оперативен зафат во Германија на главата на Розалија Давковска од Огњанци.

Локација – спортска сала ОУ „Кочо Рацин“ – Петровец на 24 и 25.01.2015 (Сабота и Недела)

Учество 1000 денари од екипа.
Ќе се игра 5+1
Пријавување најдоцна до четврток 22.01.2015 

Бојан 078/940-493 
Драган 072/302-455.

Системот на натпреварување е елиминација (еден натпревар)
За првите три места ќе има симболични награди.

На трибината ќе има поставено кутија за донирање на средства.

БИДЕТЕ ХУМАНИ!

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од Vlatko Stojanovski, на Одговори

    Dokolku ste vo moznost objavete i transakciska smetka za donacii,,,

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: