Хуманитарен СПОРТСКИ викенд за ЈОЦЕ

4

Преземено од ТУКА

Хуманитарен спортски викенд:

КОГА: 16.10.Петок и 17.10.Сабота
ВЕЖБАМЕ И ДОНИРАМЕ ЗА ЈОЦЕ !

Место на настанот:
Synergy Fitness & Spa (населба Аеродром, под кафичот Everyday)

– Програма:

Петок 16.10 (вечерни тренинзи)
*17.00 – 18.00 ч. /ЗУМБА ЗА ДЕЦА /(Тања Блажевска ЕСБ, со групата од Завод за рехабилитација + деца со посебни потреби + деца со нормален развој (инклузија) .
– Вкупен бр.на деца на час: 20
*18.15 – 19.15 ч. / СТЕП АЕРОБИК / (Тања Блажевска ЕСБ, група возрасни)
– Вкупен бр.вежбачи на час: 20
*19.30 – 20.30 ч / КУНГ ФУ / (Предраг Петрески и Кунг фу клуб Стрела)
– Вкупен бр. на вежбачи: 30

Сабота 17.10 (утрински тренинзи)
*11.00 – 12.00 ч. / ТАИ ЧИ ЧУАН + ЧИ КУНГ / ( Дана Сиљан и Елена Ставреска)
– Вкупен бр. на вежбачи: 20-30
*12.15 – 13.15 ч./ ММА,БЈЈ И ЈКД / (Impact Academy)
– Вкупен бр. на вежбачи: 20 -30
*13.30 – 14.30 ч. / БОКС / ( Џенгис Пројка)

– Вкупен бр.на вежбачи:20
*14.45 – 15.45 ч./ ЗУМБА ФИТНЕС / (Тања Блажевска ЕСБ, група за возрасни)
– Вкупен бр.на вежбачи : 20-30

****ЗАДОЛЖИТЕЛНО**** пријавување за тренинзи на евентот со име и презиме или во инбокс и на кој тренинг сакате да присуствувате.
(за да нема гужва и се да испадне во најдобар ред)

Хуманитарна цена за присуство за еден тренинг е 100 ден.
За 2 тренинга 150 ден. за 3 тренинга е 200 ден.
Сите средства од учеството се наменети за донации за Јоце

Главен СПОНЗОР и ПОДДРЖУВАЧ на настанот е АТЛАНТИК ГРУП кој ќе донира ЦЕДЕВИТА и електролити за сите учесници

СПЕЦИЈАЛНИ ГОСТИ НА ЗУМБАТА – ДЕЦА И МЛАДИНЦИ ОД ЗАВОДОТ ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЈА ОД ТОПАНСКО ПОЛЕ

Вежбајте со нас и донирајте за 8-миот третман со пресадување на матични клетки во Москва кој треба да се случи во Ноември и чини 13 700 ЕУ

ДОНАЦИИ И НА ТЕЛЕФОНСКИТЕ БРОЕВИ:

* ВИП 077/ 143 314
*Т-МОБИЛЕ 070/ 143 109

Благодариме на хуманоста !!!

Во организација на Тања и Empire State Building Fitness Centar иImpact Academy

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: