Хуманитарен концет на Ламбе Алабаковски и Димитар Андоновски

2

Превземено од Фб настанот Концерт Димитар и Ламбе

“Четврток 16.07 со почеток во 21 часот во Музеј-Пацио-Битола, Ве поканувам на концерт сите заедно да запееме.Концертот ке биде од Хуманитарен карактер и средтствата собрани од картите ќе бидат донирани за лекување на нашиот сограѓанин Пеце Роговски.

Концерт за добра музика … Средствата од картите на концертот ќе бидат донирани за помош при лекувањето на Пеце Роговски !!! Повелете уживајте во 100% Македонска музика и бидете човечни истата вечер.
Карти во продажба на самото место и резервации на тел 071 887-771 по цена од 150ден.

Битфест 2015″

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: