Хуманитарен концерт за Орнела Јордановска // Клуб Чикаго // 21.05.2015

1

Превземено од https://www.facebook.com/events/384369945090086/

“АПЕЛ ДО СИТЕ ХУМАНИ ЛУЃЕ!
Орнела Јордановска од мај 2013 година ја започна борбата со дијагностициран Morbus Hodgkin-nodular sclerosis III-A, РАК НА ЛИМФНИ ЖЛЕЗДИ!
МОЛИМЕ ЗА ПОМОШ, ЗА ХУМАНОСТ!

Chicago club & restaurant се вклучи во оваа хумана акција заедно со пеачите од македонската естрада и во Четврток на 21.05 со почеток од 21:00 ќе се одржи хуманитарен концерт на кој донираните средства ќе бидат донирани за помош на Орнела
На овој хуманитарен концерт ќе настапат:
– Симона Попоска
– Нина Јанева
– Дарко Илиевски
– Наде Талевска
Водител на вечерта ќе биде Марјана Станојковска
број за резервации:
076 210 028
070 800 149

БРОЕВИ ЗА ДОНАЦИИ
ONE: 075 143 222
VIP: 077 143 702
T-MOBILE: 070 143 153″

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: