Хуманитарен концерт за Давид Домазетовски

6

Превземено од Фб настанот : ДА МУ ПОДАДЕМЕ РАКА НА ДАВИД ДОМАЗЕТОВСКИ

Голем хуманитарен концерт најавен за

21 јануари 2015 година во 19.00 во

Спортската Сала “Младост ” во Битола.

Да му помогнеме на Давид да ја извојува тешката битка

Активниот апел за помош објавен на донации.мк можете да ги прочитате во целост тука .

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: