Хуманитарен фолклорен концерт

2

Кога? – 15.04.2016 во 19:30 часот

Каде? – Дом на АРМ, Скопје

ФБ настан

Во организација на Клубот на млади на Црвен Крст на град Скопје во склоп на ЦКА-ПХВ на ден 15.04.2016 во 19:30 часот во Дом на Арм ќе се одржи хуманитарен фолклорен концерт.
Средствата кои ќе бидат собрани ќе бидат донирани на 6 члено семејство од Радишани кое нема никакви примања.

Картата чини симболични 100 денари и за истата може да нѐ исконтактирате на некој од следниве броеви:

078-407-191 Кристина
071 258 129-Јасна
078 303 265-Марија
076-680-800-Марио
072-244-683 Андреј

Вечерта ќе имате можност да ги проследите прекрасните изведби на фолклорните студија:
-Ансамбл “Никола Јонков-Вапцаров”
-Ансамбл “Седенка”
-“Live Band”

Дојдете,забавувајте се и бидете хумани!

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: