ХУМАНИТАРЕН ДОНАТОРСКИ КОНЦЕРТ НА ГУДАЧКИОТ КАМЕРЕН ОРКЕСТАР “АРКО“

3

Превземено од https://www.facebook.com/events/370941103075831/?ref=22

  • “ГУДАЧКИОТ КАМЕРЕН ОРКЕСТАР “АРКО“ под диригентска палка на Ерхан Шукри на 15.12.2014 година со почеток во 20 часот ќе одржи целовечерен хуманитарен донаторски концерт во Музејот на Македонската Борба за Државност и Самостојност. Средствата од концертот ќе бидат наменети за децата со посебни потреби и аутизам од здружението “ДАЈТЕ НИ КРИЛЈА“.
  • Донацијата ќе е на самиот влез од 100 денари. Ги покануваме сите љубители и наши драги пријатели да уживаат во убавата програма која сакаме да ја споделиме со вас и воедно да не поддржите во нашата иницијатива и да подариме насмевка на искрените души со нашиот скромен придонес. Ќе ни биде чест и задоволство да ве видиме и да се дружиме со вас.
  • На програмата ќе бидат изведени композиции од: БАХ, ВИВАЛДИ, БИЗЕ, ДИЕНС, како и за прв пат композиции од СКАРЛАТИ, ЛОНГФИЛД, ЈИРУМА, ФАЗИЛ САЈ…”
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: