Хуманитарен концерт за Иван Стојанов во Club Mystic во Штип

5

КОГА : Петок, 20 февруари 2015, 11:30 p.m -04:00 am

КАДЕ : Club Mystic – Штип

Превземено од ФБ настанот :https://www.facebook.com/events/444325865733703/

 

Ние рокерите и раперите сме посилни од ајдуците!

Хуманитарен концерт за нашиот сограѓанин Иван Стојанов, на кој што ќе настапат скоро сите штипски групи, изведувачи и солисти. Влезниците ќе бидат по симболична цена од 50ден, а на шанковите ќе има поставено кутии за донации


Програма 


Out Of Range 
Stand By
Blues `O Clock
PI4 & Mafia 
Kako Braka
Hotline & A.Kukuseva
Jasmin Band
+
Roberto Kentaur
Tomas
Dejan Tasev
ilija Kikiritkov
Goran Kavrakov
Ivica Jordanov
Sime Arre

extra: JAM SESSION

“Да бидеш хуман…значи да бидеш човек..да бидеш човек значи да му помогнеш на оној кој што бара помош..помагајки на другите си помагаме на самите себе””

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: