Во ЗОО сите се радуваат и хуманост за Јоце покажуваат!

3

 

 

Драги дечиња, родители, баби и дедовци и сите љубители на нашите најсакани животинчиња,
Ве покануваме во недела 30.09. од 11 ч. да дојдете во Зоолошката градина -Скопје и да ни се придружите на хуманитарниот настан за Јоце, за да му ја дадеме нашата поддршка и финансиска помош за неговото лекување, 5-тиот третман со пресадување на матични клетки во Москва што треба да се случи кон крајот на октомври.

Можете да ја остварите донацијата преку следниве начини:

*Со купување на:- Рачни изработки од здружението на ракотворци -ДЕНИЦА- Рачно изработен накит- донација од Ива Урдаревиќ

– Потпишување на книги со писателката Ана Костовска
* Бескраен поглед * Бескраен ум

– Распоред на часови со прекрасни сликички од животни

– Разгледници од Скопје- донација од Виктор Попоски

– Освежување со сокчињата ЦЕДЕВИТА (донација од Атлантик груп)

*За најмалите:
– Цртање животинчиња на лице со боички

+ изненадување :)))

……..Дојдете, радувајте се, споделете ја Вашата хуманост за Јоце ….

Телефон за донација :

Т-Мобиле: 070 143 153 ( само за корисници од Т-мобиле оператор)
…со еден повик донирате 100 ден. ….
Ви благодариме од се срце

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: