Завршен апел за Помош за Мариче Лепидовска

0
Се викам Мариче Лепидовска на возраст од 45 години и сум од Прилеп. Животната несреќа и мене ми чукна на вратата. Заболев од сериозно малигно заболување.Неколкумесечната потрага по лек ме одведе до професорот Зоран Кривокапиќ од Медицинскиот факултет во Белград, кој после прегледот ми препорача итна интервенција, која чини 10 илјади евра.
За моето семејство, ова е баснословна сума, која не може да ја собери со 24 часовна работа со години, а здравјето се повеќе ми попушта.
Затоа Ве замолувам за помош, за покажете малку хуманост со соодветен паричен прилог, во рамките на вашите можности, да го продолжам животниот век и да ги извадам на пат децата.
Ќе ви бидам благодарна доклоку ми излезите во пресрет.
Сметката на која можи да ја упатувате помошта е
Со цел на дознака:
„Помош за лекување на мојата мајка“
Јасмина Лепидовска
250-0290000191-07
Шпаркасе банка
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од jasmina, на Одговори

    ve zamoluvam sekoe finasisko sredstvo moze da pomogni se raboti za zivot!!! se raboti za kratko vreme na donirajne …vi blagodaram odnapred na site sto sakaat da doniraat …

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: