Завршен апел за Помош за Владислав Андреевски

0

Доколку некој е во можност, и мисли дека вреди да се спаси човечки живот, тогаш треба да му помогнеме заеднички на Владислав Андреевски (23) на кого му е најмногу потребана нашата помош!! Благодарност до сите!!! Сметката е од Централно Кооперативна Банка, трансакциона сметка број: 320500000505157.

Инаку Владислав студент на Новинарство боледува од Мултиплекс-склероза и во моментов хитно му е потребна операција затоа што се бори за живот.

Па кој е во можност да донира, или ако не е барем да го проследи бројот на трансакционата сметка до некој кој е во можност би биле многу благодарни!!!

———

Извор: Фејсбук група

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

  1. Pingback: Tweets that mention Помош за Владислав Андреевски | Донации -- Topsy.com

  2. Објавено од Зоран, на Одговори

    МОЖЕБИ ИМА МОЖНОСТ ДА СЕ ПОМОГНЕ ПРЕКУ ЕНЕРГЕТСКИ ТРЕТМАНИ. Не болат и не се наплакаат, побарајте на овој број 070819058. Понатаму се ке ви биде објаснето.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: