Завршен апел :Писмо од нашиот пријател Ѓокица Величковиќ

2

Во години кога тебаше најмногу да се радувам на Животот со сите негови убавини и предизвици,како на приватен така и на професионален план,јас се соочив со сериозни здравствени проблеми . Борбата за највредното и најскапото нешто ЗДРАВЈЕТО јас ја започнав.

Но за да ја продолжам оваа борба ,имам недостаток на парични средства. Имам само 21 година, се викам Ѓокица Величковиќ и потребно е да се изврши трансплатација на коскена срцевина во Германија. Самата трансплатација чини 175.000 евра+ трошкови за придружба, од кои Фондот покрива 80%, а 20% се на товар на пациентот- семејство.

Ги молам сите хумани луѓе како и правни лица застапувани од хумани луѓе да ми помогнат што побрзо да заминам за Германија и да продолжам во иднина да чекорам со сите ВАС.

Од мое лично име како и од име на моето семејство однапред се заблагодарувам на сите оние кои ќе донираат со вртење на следните броеви

Т-mobile 070 143 107

ONE 075 143 700

VIP 077 143 700

или со уплата на следната жиро сметка

300001000021827 Комерцијална Банка АД Скопје

Девизна сметка 02-307-0533507.4 Комерцијална Банка АД Скопје

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

11 коментари

 1. Објавено од Zdravstvena sovest, на Одговори

  Voobicaeno koga se bara donacija se stava dijagnoza i barem edna slika na segasna vozrast…
  Jas navistina sakam da doniram, no bez ovie informacii nemozam…
  Blagodaram

 2. Објавено од Mila, на Одговори

  Zdravstvena sovest, lugeto si imaat maka, zarem treba da im zameruvame sto nemale volja da stavaat ponova slika? Stom gi dobile broevite za donacija, znaci dokumentacijata e uredna i ne stanuva zbor za nikakva izmama. Donirajte, napravete go toa od srce, ne se somnevajte tolku…

 3. Објавено од Sevda, на Одговори

  Za da se dobijat broevi za donacija,prvo mora da se dostavi lekarska dokumentacija.ne treba da se zameruva sto nema ponova slika..A dojagnozata se predpostavuva stom odi na lecene vo stranstvo Donirajtre.

 4. Објавено од Filip, на Одговори

  E gospogjo cim sakate slika pobarajte kontakt od Gjokica i odite licno da go vidite kade e sega momentalno !!!

 5. Објавено од Tina, на Одговори

  Zarem transplantacija na koskeva srcevina ne e dovolna pricina za da se donira? Zarem za da donirate 100 den od svojot mob neophodno e celo ime i prezime na bolesta? Neznam za Vas, mene ne mi e potrebna ni dijagnoza pa ni nova slika,ova e sosema dovolno.

 6. Објавено од nebojsa, на Одговори

  Samo nepismeni lugje moze da ne znaat za sto se pravi transplantacija na koskena srcevina. Vasiot komentar e izgovor za necovecnost! Ve zalam!!!

 7. Објавено од nina, на Одговори

  za koja sovest zboruvas ma “Zdravstvena sovest” od so se zanesuvate duri i zabeguvate…bozeee ne daj boze da ti dojde na glava pa bas da te prasam posle so si stavila i kako si stavila…ccc barem ako nesakas da doniras ne doniraj no ne ja predizvikuvaj sudbinata

 8. Објавено од Ванчо Орданоски, на Одговори

  Јас донирав! Два пати!
  Без докази, сведоци и гаранции!

  Нека им биде на совеста на оние кои немаат доверба во никого. Се надевам дека ним нема да им се случи истото, ама најдобро е веднаш да почнат да собираат документи, за секој случај…

 9. Објавено од Sinisa Bajdevski, на Одговори

  Loso e ako veruvas sekomu, no 100 pati poloso da ne veruvas nikomu.

 10. Објавено од kumanovce, на Одговори

  gjole za tebe sve kje napravimo barem ja mislu ima apel do svite kumanovci mora da se pomogne pozdrav …

 11. Pingback: Хуманитарна забава „Да му помогнеме на Ѓокица“ | Донации

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: