Хуманитарна забава за Магдалена

0

На 6 ти Март со почеток во 22:00 часот во соработка со клубот Хард Рок се организира забава која ќе има само една цел, да се соберат што повеќе средства за да ја испратиме малата Магдалена што побрзо на операцијата во Германија.

За таа цел, клубот Хард Рок ги здружи силите со дел од македонската DJ елита за да се соберат потребните финансиски средства потребни за третманот. Набројаните DJ кои ке настапат на овој настан работат бесплатно и нема да земат никакви финансии за својот настап со цел за да се соберат што повеќе средства.

Сите влезници кои ке бидат купени на вратата по цена од 100 денари ќе одат за Магдалена и нејзиното семејство.

DJи кои ќе настапат на овој хуманитарен настан :

Bobi – City Radio
Navigator – Digital Dance / Urban Dance
Bushava azbuka – Digital Dance / Urban Dance
Satellite – Digital Dance / Urban Dance
Goran Kan
Branchez – City Radio
Kinjo – Beatnex

Master of ceremony : Ненад Георгиевски / Фортуна Радио / A1 Exclusive

Листата на изведувачи најверојатно ќе се надополни со уште неколку имиња, ќе ве известиме наскоро за било која промена.

Да се собереме што повеќе, за да и дадеме на Магдалена нов почеток и среќно детство!

Бидете хумани и донирајте со своето присуство !
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

 1. Објавено од aneta kozarovska, на Одговори

  Ako sakate kazete mi broj za donacija za malat Magdalena…pozz…Vi blagodaram

 2. Објавено од Aneta, на Одговори

  070/143-333
  077/143-333
  075/143 114

  Ova se telefonskite broevi za doniranje

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: