Хуманитарна претстава – Don’t you FAUST me! + Afterparty со актерите @ МНТ

1

♥ Од СРЦЕ, за СРЦЕ ♥ – ГОЛЕМ ХУМАНИТАРЕН НАСТАН

★ На 24 фебруари (ПЕТОК) со почеток во 20 часот, Клубот на Млади ООЦК Центар заедно со Македонскиот Народен Театар(МНТ) ве покануваат на голем хуманитарен настан! ★

★ Повод за хуманитарната забава е собирање доволно средства да се овозможи малиот Матеј, кој боледува од тешка кардиопатија и по IVти пат да биде опериран во Софија.

★ Програма:
– Театарска претстава – Don’t you FAUST me!
– Веднаш по претставата – Забава со актерите од претставата во кафулето кое е во склоп на МНТ

★ Билети:
– По цена од 150 денари
– Билетите можете да ги набавите само кај:
*** Иван Трпчевски (072/268-210)
*** Дејан Таневски (078/852-258)
*** Александар Герасимовски (071/621-471)

★ Бидете хумани и помогнете малиот Матеј да биде навреме опериран.

Facebook event

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: