Хуманитарен Телетон за Ѓокица Величковиќ

1

Време : НЕДЕЛА 8 АПРИЛ

Место: КАНАЛ 5 ТВ – 20:00 часот

Фондацијата Срце за Срце организира хуманитарен телетон за помош на Ѓокица Величковиќ.

Ваше е да помогнете колку што можете, а заедно да му овозможиме на ЃОКИЦА ВЕЛИЧКОВИЌ да продолжи да чекори кон иднината со нас!
Хуманитарниот телетон ке биде поддржан од многу хумани луѓе меѓу кои можете да бидете и Вие!
Броевите за донација се:
Вип: 077/143-700
Оне: 075/143-700
Т-Мобиле: 070/143-107
Бидете со нас и бидете дел од нашето големо хумано небо!

“Pochituvan/a,

so zadovolstvo Ve pokanuvam na Humanitarniot Teleton na Kanal 5 TV na 08 april (nedela) so pochetok vo 20h-24h,za da mu pomogneme na mladiot Gjokica Velichkovik koj boleduva od leukemija i neophodna e transplatacija na koskena srcevina vo Germanija a na ovoj nachin se obiduvame da mu pomogneme vo pribiranje sredstva za negovo uspeshno lekuvanje.
Kje mi bide chest dokolku` Vie i Vashite` sorabotnici zemete uchestvo i prisustvuvate na teletonot.
Vi posakuvam sekoe dobro.

Broevite za donacii se veke aktivni 

Т-mobile 070 143 107
ONE 075 143 700
VIP 077 143 700

So pochit,

Fondacija ,,Srce od Srce,,-Skopje
075 936 `130″

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: