Голема хуманитарна забава !!!

0

Време: На 16 ти Март во Среда 23:00 – Четврток 5:00

Место: Club 69

Креирано од: ИТ Комисија

Повеќе информации: Младите со љубов за најмладите. Средствата што ќе бидат собрани ќе бидат донирани во ЈЗУ институт по белодробни заболувања кај децата – Скопје.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

  1. Објавено од MARGICA, на Одговори

    DALI MOZE DA SE APELIRA DO MOBILNITE OPERATORI DA SE SOBIRAAT SREDSTVA ZA JAPAN,PO SITE SLUCUVANJA TAMU,NA NIV IM E POTREBNA POMOS OD CELIOT SVET,A I NIE SME DEL OD NEGO!

  2. Објавено од ana, на Одговори

    Драга Маргица !
    Веќе постојат броеви и трансакциска сметка на кои може да се донираат средства за Јапонија.
    Апелот моментално е прв на Донации , погледнете погоре.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: