“Дизајнирани прегратки”- донаторска изложба

1

Превземено од ФБ Евент 

“Светскиот ден на гушкањето, 21ви јануари беше повод за убав проект на 15тина наши креативци, дизајнери и фотографи кои подготвија многу креативни изненадувања за дар од срце, по симболична цена, за помош на продавачите од Лице в Лице. Во Концепт 37, во вторник, со почеток од 20.30часот, ве покануваме на весела дружба, заедно да ги прославиме хуманоста и радоста. За добрата атмосфера ќе бидат задолжени Game Over и Чваре, а вие ќе можете да одберете некои од производите од вештите раце наInd OgТхе МичоIrina ToshevaПреплетFlimSimovska DesignОмајгадHard To Explain ShopDesign and berries., Наке Батев, Ивана Батев, Фросина Илиевска, Стефани Павловска и Филип Конески 🙂

Ве очекуваме!

Со почит,
тимот на Youth4Love и Лице в лице

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: