Завршен апел :Да му помогнеме на Виктор Ацески

0

Почитувани !

Од Виктор:
Јас сум Виктор Ацески од Прилеп, на возраст од 25 год. По професија доктор по општа медицина.

Во годината 2010/2011, кога најмногу требаше да се радувам на животот со сите негови убавини и предизвици, како на приватен, така и на професионален план, јас се ра

зболев од редок тип на карцином: Dg Extragonadalen retroperitonealen teratocarcinom–yolck sak.

Борбата за највредното и најскапоценото нешто – здравјето ја започнав најмногу кога лекарите од Клиниката при медицинскиот факултет во Скопје се откажаа од мојот случај и ме упатија да барам помош во друг клинички центар.

Во најтешките моменти од мојот живот беа моите родители кои исто така се лекари. Во тешка клиничка слика бев прифатен од лекарите при Националниот Онколошки центар во Софија – Р. Бугарија, каде беа извршени 3 операции, 2 хемотерапии и дополнително цела година примам лек – капсули Sunitinib (Sutent), лек кој е новина во третманот на ваков вид заболување.

Мојата здравствена состојба постојано се подобрува меѓутоа, лекувањето треба да продолжи со континуирано примање на овој лек кој е исклучително скап, т.е. 5500 ЕУР. месечна терапија, а јас треба да примам најмалку уште една година. Досега ме финансираа моите родители во целост.

Се обраќам до Вас со цел доколку сте во можност да донирате средства како би можел непрекинато да го примам овој лек кој за мене е од животно значење.
Ја одбрав за професија најхуманата наука, сепак во овој момент барам помош ОД НАЈХУМАНИТЕ.
ВИКТОР АЦЕСКИ

T Mobile : 070 143 177

Vip : 077 143 177

Доколку се одлучите мојата т-ска е:
300027076506219 – Комерцијална Банка АД Скопје

Прилив од странствоViktor Aceski, Borka Spirkoski 56 Prilep Macedonia
Acc.no:0230705288904
IBAN:MK07300307052889033
Komercijalna Banka AD Skopje
Kej Dimitar Vlahov, no 4, 1000, Skopje Macedonia
BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2XPRB

 

ЈАС ПОМОГНАВ , А ТИ ? Хуманитарен хепенинг во Вирус , Прилеп !

Друштво на ликовни уметници-Хуманитарна акција за Виктор !

*BENI & NON STOP* ZA VIKTOR ACESKI @ V.I.P ( ЈАС ПОМОГНАВ, А ТИ? )

АПЕЛОТ Е ЗАТВОРЕН, ВИКТОР ПОЧИВАЈ ВО МИР – ОД ТИМОТ НА ДОНАЦИИ.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

15 коментари

 1. Објавено од Aleksandra Mitevska, на Одговори

  dali imate otvoreno telefonski linii za donacija so Gospod napred da se nadevame deka ke uspeete da soberete pari

 2. Објавено од Александра, на Одговори

  100den moze da se doniraat na tel broj 070-143-177 (samo za T-mobile).

 3. Објавено од katerina alavantija, на Одговори

  donaciite mozite da gi ispratite zasega edinstveno na
  T- Mobile 070 143- 177 ,

  Vo tek e otvoranje na smetki na ONE i VIP- koga ke pocnat da funkciuniraat ke sleduva izvetuvanje

 4. Објавено од Дејан Кузманоски, на Одговори

  донации од т-мобиле на 070-143-177,

  исто така не заборавајте да присуствувате на хуманитарната забава на ден 13-07 – среда,во кафе бар Вирус – Прилеп со DJ Meto S, DJ Mamlyooo, DJ Dekio , The Hounds……..

  Влез=донираш 100 денари

 5. Објавено од ljupco risteski, на Одговори

  Morame da mu pomogneme na ova dete

 6. Објавено од Rozita, на Одговори

  Купи книга “Личен Став” по цена од 100денари, сталажата ќе носи наслов “Хуманитарна акција”! Остварените средства се за помош на Виктор Ацески!

 7. Објавено од Rozita, на Одговори

  ВЛЕЗНИЦИ ВО ПРЕДПРОДАЖБА ОД САБОТА 09.07.2011 – ПРЕД ВИРУС, ТАБУ И T-Mobile.

  ЈАС ПОМОГНАВ! А ТИ ?! @caffeVirus[хуманитарен хепенинг] Prilep

 8. Објавено од krale, на Одговори

  decki edna ideja samo za toa treba da prajte muabet so pivarive i so opstina…da se donira odredena suma od sekoe ispieno pivo vo tekot na celiot pivofest za viktor, za da se soberat sto poveke pari, oti mora da se soberat nekako tie par

 9. Објавено од katerina alavantija, на Одговори

  ‎070 143 – 177 Da ne go zaboravame ovoj broj !

 10. Објавено од katerina alavantija, на Одговори

  ‎” SEKOJ DEN DONESI PO EDNA KOSNICA ZEMJA NA EDNO MESTO- I KE IZGRADIS PLANINA ” P O M A G A M E SEKOJ DEN 070 143- 177

 11. Објавено од Vesna Kamilova, на Одговори

  Viktor ve molam kontaktiraj te me ili ostavete vas telefon za kontakt da probam da nadam nacin da vi izlezeme vo presret!!

  Pozdrav

 12. Објавено од Анна, на Одговори

  @Vesna оставете му емаил или телефон за контакт !

 13. Објавено од Goran, на Одговори

  Jas licno se somnevam deka ovoj decko ne e voopsto bolen tuku manipulira so javnosta i gi zloupotrebuva humanite gragani.Dali parite mu trebaat za nesto drugo ili saka da si go zgolemi svojot publicitet na facebook procenete sami bidejki spored site postovi i komentari na facebook ama bas nema nikakvi znaci deka na deckovo mu e potrebna paricna pomos.

 14. Објавено од :(, на Одговори

  VIKTORCE… VIKTORCE NASH… 🙁
  NEMAM ZBOROVI VEKE…TAGAVA E POGOLEMA OD DUHAVA STO JA NOSAM…
  A TI GORANE…KOJ STO NEMASH CUVSTVA SPREMA KOMENTAROT STO SI GO PISHAL…STO LI KE KAZESH SEGA…NE E BOLEN A ANGEL E VEKE…

 15. Објавено од Elizbeta Avstralija, на Одговори

  Tolku placam i ne mozam da poveruvam deka te nema povejce.Koga go procitav tvojot apel srce i dusa mi se kinat.Pocivaj vo mir i bidi megju angelite zasto zasluzuvas.Covek so golemo srce .
  A ti Gorane sto si komentiral si covek bes srce i dusa i treba da se zasrames i da go povleces ona sto si go napisal zasto neznes da raspoznaes kako e koga covek im maka ili problem.
  Go izrazuvm moeto soocustvo do roditelite i familijata pocivaj vo mir.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: