City Park Boys повикува, во сабота хуманитарна акција за Филип Михајловски

5

City Park Boys ги повикува сите членови, симпатизери на клубот и сите останати љубители на кошарката и спортот воопшто, во сабота на контролниот наптревар помеѓу кк Работнички – кк Струмица кој ќе се одигра во Градски Парк со почеток во 18:00 часот да дојдат и да ја искажат својата хуманост за помош на нашиот другар и член Филип Михајловски, на кого му е потребна итна рехабилитација во Словенија. Тој во понеделник треба да одпатува, па затоа апелираме до сите оние со големо срце да дојдат и да помогнат.

 

 

Со почит City Park Boys

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

  1. Објавено од gsagsaasassas, на Одговори

    Izdrzhi Filip!Verba vo Bog!

  2. Објавено од gsagsagsagsagas, на Одговори

    Izdrzhi Filip!Verba vo Bog!!!

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: