Завршен апел за помош на Весна Боцеска

1

Апел за помош на Весна Боцеска која што боледува од адено карцином на бели дробови.

Весна е на возраст од 37 години, мажена, мајка на две малолетни деца.
Во април 2011 год. во клиниката за пулмологија во Скопје беше дијагностицирано дека боледува од адено карцином на бели дробови.
И од тогаш започна борбата со ракот за негово лекување.
Лекувањето го продолжи во Онколошкиот центар во Виена, и после неколку месечна терапија беше констатирано големо подобрување на состојбата.
Според писмото од клиничкиот центар во Виена, терапијата треба да продолжи во наредните неколку години.
Лекот кој што го прима Весна се вика TERCEVA-Erlotinib-150mg.
Таа овој лек го прима секој ден и месечната терапија изнесува 2500 евра (една пилила дневно 80 евра)

За таа цел ја започнуваме оваа акција сметајќи на вас хумани луѓе и надевајќи се на вашата помош.

 

Број за донации за VIP корисницте 077143703

Средствата можат да бидат уплатени на жиро сметка 200000893726952
со назначена шифра 286 за хуманитарна помош
СТОПАНСКА БАНКА – СКОПЈЕ

ФБ страна: Ние сме дел,одиме кон иста цел,ќе се придружиш и ти?

Покажете ја Вашата хуманост на дело !

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

4 коментари

 1. Објавено од nikolce, на Одговори

  bidi hrabra ijas sum eden so karcinom na karlica dago pobedime zaedno karcinomot pozrav

 2. Објавено од Sreka, на Одговори

  Gospod zdravje da vi dava i na dvajcata.Samo bidete hrabri bideki posle dozdot sonce izgreva.

 3. Објавено од daniel, на Одговори

  treba i 075 , 070 ne samo vip … neli ??

 4. Објавено од dimitar, на Одговори

  A ste slusnale za covekot od strumica sto ima lek protiv karcinom

  http://www.bezpardon.mk/makedonetsot-shto-go-izlechi-kastro-od-rak/

  Pobarajte go mozebi moze da pomogne

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: