Завршен апел за помош за малиот Марин

19
Пријатели,
да помогнеме едно дете да ги доживее убавните на животот.
Итно е потребна помош за Марин Петковски кој има 18 месеци и боледува од АКУТНА ЛИМФОПЛАСТНА ЛЕУКЕМИЈА ТИП Т. Потребните средства треба да се соберат најдоцна до петок 28.06.2013 за да може да се лекува во Германија. Лекувањето ќе биде долготрајно и сумата е голема така што секоја собрана  сума е повеќе од драгоцена.Жиро сметка 210700000603670 – Тутунска Банка
370006303225995 – Еуростандард Банка
 
Телефони за донација: 077 143 077 VIP оператор
                                             
      070 143 102 T-MOBILE
075-143-113 ONE

Контакт: 078 205 185-Љупчо

ВИ БЛАГОДАРИМЕ!

Извор: СТРАНА НА ФБ: Апел за помош на малиот Марин
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

12 коментари

 1. Објавено од Iva, на Одговори

  sakam da doniram preku operatorot ONE ve zamoluvam ako mozete nekako da go ovozmozite toa

 2. Објавено од Hristina Markozanova, на Одговори

  momentalno nema brojce od one,samo na vip 143 077 i t mobile 070 143102 ,

 3. Објавено од Dimkovski, на Одговори

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h6SzI2ZfPd4#at=14 ve molam ova video da stigne nekako do roditelite na Marin, ili nekako nie da stapime vo kontakt so niv, a moze i tie nas da ne kontaktiraat na blasko_dimkovski@yahoo.com i kolku i kako moze da im pomogneme so ogled deka nie ziveeme vo Germanija. Vi posakuvame sila, hrabrost i istrajnost vo najteskata zivotna bitka. Marin, te gushka silno. sem. Dimkovski

 4. Објавено од marija, на Одговори

  Zosto volku docna (26 juni) e objaven apelot za pomosh ve molam? Mozevme povekje, neli? Sekoja minuta e dragocena vo vakvi situacii

 5. Објавено од dr-br, на Одговори
 6. Објавено од Aleksandra, на Одговори

  Apelot e objaven na 26.06 bideki tocnata dijagnoza koja bese potrebna za da se najde bolnica vo stranstvo e utvrdena pred eden den. Za lekuvanjeto na Marin vo stranstvo odlucija negovite roditeli i go prevzedoa seto toa na svoj tovar, pa zatoa so ovie smetki i telefonski broevi pobaraa pomos od site nas. Pokraj site slucuvanja i nedorazbiranja ostanuvaa da se nadevame deka Marin ke izdrzi se!
  Vi blagodarime od srce!

 7. Објавено од gjorgji, на Одговори

  naverovatno vo tekot da denesiot den ke dobieme i brojce od one

 8. Објавено од Hristina Markozanova, на Одговори

  Девизна сметка за сите во странство:
  IBAN Code: MK07210501614798334

  Благодарам што ни помагате и разбирате…

 9. Објавено од Aleksandra, на Одговори
 10. Објавено од Aleksandra, на Одговори

  Bank Name: NLB Tutunska Banka ad Skopje
  SWIFT Code: TUTNMK22

 11. Објавено од Aleksandra, на Одговори

  075-143-113 е бројот на оне Ива. Благодариме што донирате…

 12. Објавено од ej277, на Одговори

  https://www.facebook.com/irena.petkovska
  link od profilot na majkata na marin ,iskontaktirajte ja

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: