Завршен апел за помош за Горазд Николоски – Гого

28

На Горазд Николоски-Гого од Битола му е потребна нашата помош сега повеќе од кога и да е!!!!!

Да ја покажеме нашата хуманост и да помогнеме со нашите донации. Лекувањето е веќе започнато и мора брзо да се реагира за да може да се спаси ногата на Гого и да му се овозможи нормален живот.

На Гого неодамна му е дијагностициран малиген конскен тумор OSTEO BLASTEN SARCOM на десната нога. Пред него е период на борба и лечење. Гого верува во себе, но потребна му е и нашата помош.

Да помогнеме, да подадеме рака, како и до сега.

Телефонски број за донации

За корисниците на Телеком 070 143 191
За корисниците на ОНЕ: 075 143 650
За корисниците на ВИП: 077 143 193.

Kомерцијална банка А.Д. Битола: 300067021014554
НЛБ тутунска банка: 210-5016692926-43

Девизна сметка:
Gorazd Nikoloski
Kliment Ohridski 3b Bitola
Acc No: 0230705560582
IBAN: MK07300307055605809
SWIFT: KOBSMK2XBTB
Komercijalna Banka AD Skopje,
str. Orce Nikolov No.3, 1000 Skopje,
Macedonia

или на следниот линк:
http://gogetfunding.com/help-my-friend-to-win-the-fight-wi…/

‪#‎GoGo‬ ‪#‎MyHero

 

12305928_10206762793540007_830385061_n

 

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

10 коментари

 1. Објавено од Aleksandra Dimovska Andreevski, на Одговори

  ve molam pisete devizna smetka za Gorazd

 2. Објавено од kemiX, на Одговори

  300067021014554 – Комерцијална Банка

 3. Објавено од Anastas Petrovski, на Одговори

  Dali postoi moznost preku nekoj od operatorite da se dobie broj za donacii ?

 4. Објавено од Aleksandra Dimovska Andreevski, на Одговори

  treba da ima:

  IBAN:

  SWIFT:

 5. Објавено од Tomislav Naumovski, на Одговори

  Добро би било да отворите сметка за Гого и на generosity.com, дозволува донации со картичка наместо одење во банка. А ќе може и донации од странство.

 6. Објавено од Елизабета, на Одговори

  Пробав да пуштам средства на трансакциската сметка на Горазд ми бара задолжително да внесам адреса за примачот .Поздрав.

 7. Објавено од Miroslav, на Одговори

  Gorazd Nikoloski
  Acc No.: 0230705560582
  IBAN: MK07300307055605809
  SWIFT: KOBSMK2XBTB
  Komercijalna Banka AD Skopje,
  str. Orce Nikolov No.3, 1000 Skopje,
  Macedonia

 8. Објавено од Z, на Одговори

  Adresa na primacot (ne na bankata)?

  Fala i pozdrav.

 9. Објавено од Miroslav, на Одговори

  Gorazd Nikoloski
  Kliment Ohridski 3b Bitola
  Acc No.: 0230705560582
  IBAN: MK07300307055605809
  SWIFT: KOBSMK2XBTB
  Komercijalna Banka AD Skopje,
  str. Orce Nikolov No.3, 1000 Skopje,
  Macedonia

  Од се срце ви сме благодарни

 10. Објавено од Marija, на Одговори

  ima informacii za IBAN i SWIFT na samiot apel za pomos. Eve celosni podatoci za deviznata smetka na Gorazd:
  Девизна сметка:Acc No: 0230705560582
  IBAN: MK07300307055605809
  SWIFT: KOBSMK2XBTB

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: