Завршен апел за помош во Гардероба и Храна

1

На фб групата“Сакам да побарам-сакам да подарам“, една мајка пројавува  потреба од гардероба:

“zdr ja sam samohrana majka od kumanovo zivejam pod kirijata so dve maloletnи
decinja od 7 god i 5 god …ziveam vo mizernite uslovi ako saka nekoj da pomogne na mene
i moite deca so hrana obleka zimska so obuvki ke bi bidam blagodarna odnapred blagodaram,”

 

Сите кои сакаат и можат да и помогнат на Госпоѓата Мициќ, истото можат да го направат на истата фб страна, каде можат да го најдат нејзиниот профил и да ја исконтактираат.

 

Се надеваме на успешна акција!

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: