Завршен апел за помош на Зоран Банов

7

Почитувани,

секогаш е добро време да се направи добро дело.

Зоран Банов од Свети Николе боледува од АЛС (Амиотрофична Латерална Склероза).

Како последица од болеста тој е неподвижен и има проблеми со говорот и дишењето.

За да се подобри неговата состојба потребна е итна трансплантација на матични клетки во Израел, операција која чини 100000 евра.

Да помогнеме сите кои можеме:

Телефонски број за донирање  077 143 413  (само од мрежата на ВИП)

20000 1738895518 Стопанска банка АД Скопје

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

3 коментари

  1. Објавено од Миноски Бранко, на Одговори

    Зошто не се обратите до министерството за здравство , држават ги помага факвите проблеми јавете се во канцеларијата на министерор и закажете состанок со него

  2. Објавено од joco, на Одговори

    Ti be vmroec si ili mrdnat si Branko, aj ti obrati se i kazi mi sto ke ti recat!

  3. Објавено од DOKTOR, на Одговори

    kade slusnavte toa deka drzavata pomaga za vakvi slucai?uste veruvate vo bajki?da bese taka,nema sekojdnevno da ima vakvi apeli!ne daj boze samo da vi zatreba,duri togas ke vidite kolku ministerstvoto ke vi ovozmozi sredstva ili sredba so ministerot!

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: