Завршен апел за помош на Викторија Ристовска

0

Викторија Ристовски има 12 години и ретинопатија поради што веќе 3 пати била на операција во Софија, Бугарија. За да го сочува органот потребна е операција во Турција бидејќи видот на левото око неможе да се спаси. Операцијата чини 6.280 ЕУР. семејството изгледа треба да го покрие целиот износ не само 20% од сумата и не е во можност да ги собери овие средства па затоа апелира до сите хумани луѓе да донираат на следниот донациски број од мрежата на Т Мобиле : 070/143-122

Бидете хумани , спасете живот !

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

4 коментари

 1. Објавено од Saso, на Одговори

  Zosto imate objaveno samo na T mobile, dajte objavete broevi i od drugi operatori.

 2. Објавено од ANA, на Одговори

  dajte broevi i za doniranje od stranstvo pr italija

 3. Објавено од milena, на Одговори

  pa ne e fer samo od t mobile da se donira sto da kazeme nie od vip ili one a sakame da donirame ke ve molam donaciite dokolku ste vo moznost neka bidat od site mrezi za da im se pomogne kolku e mozno poveke na onie na koi toa im znaci mnogu

 4. Објавено од ana, на Одговори

  @milena : Тоа не зависи од нас , доколку има и други броеви , од другите оператори ќе бидат внесени во постот.

  @ANA: Преку овие броеви неможи , само преку девизна сметка која моментално ја нема, ќе бидете известени доколку има новитети.

  :@Saso: Ќе бидете известени.
  Поздрав од тимот.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: