Завршен апел за помош на Теодора Ивановска

68

Почитувани,

 

Во сообраќајна несреќа, 21 годишна млада студентка Теодора Ивановска од Битола

се здоби со тешки телесни повреди.

Моментално, после две тешки операции таа е во исчекување е на уште една,

уште покомплицирана,за која се потребни парични средства, како и средства за подоцнежна рехабилитација.

Ве молам да ја покажиме нашата хуманост на дело и да помогнеме

еден млад живот да продолжи понатака нормално да тече.

Сметката на која може да се уплаќа е:

200002637936817 Stopanska Banka AD Skopje

на име Анастасија Ивановска

И девизна сметка:

IBAN code – MK07200002819334092

SWIFT code – STOBM2X

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

5 коментари

 1. Објавено од Ivana, на Одговори

  Ima brojce od VIP za donacii?

 2. Објавено од Suzan Hasan, на Одговори

  Ve molam aktivirajte telefonski linii za donacii

 3. Објавено од X, на Одговори

  dobro be nemozi da se aktivirat mobilni brojevi za doancija…taka
  odi pobrzo…i polesno

 4. Објавено од oliver, на Одговори

  Dajte telefonski broevi za donacii!!!!!!!!!!!

 5. Објавено од Lpg Yedek Parça, на Одговори
Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: