Завршен апел за помош на Тамара Димовска

48

 

       Тамара Димовска има 9 годинки и вродена маана на Рбетниот столб.

Првата операција на Тамара беше извршена тука во Македонија пред 2 години. Родителите тогаш за прв пат се обратија за помош до сите хумани луѓе но сега поради немање доволно апаратура тука, Тамара треба повторно да оди на операција во Хрватска каде што чини 30. 000 евра.

Семејството апелира до сите хумани луѓе да помогнат.
Ситуацијата е аларманта поради појава на нови здравствени проблеми.

Телефонски броеви за донации

T-Mobile- 070143115

Вип : 077143123

ONE: 075143424

Трансакциска сметка за донации: 380477149401140 Прокредит банка Велес на име Тамара Димовска

Девизна сметка: НЛБ Тутунска банка АД Скопје, улица: Водњанска бр 1 Скопје, Македонија IBAN CODE MK 07210501622216118SWIFT TUTNMK 22

Za site humani lica sto ziveat vo Canada i sakaat da pomognat za TAMARA , 
otvorena e ziro smetka vo
TD Canada Trust BR # 540 ACCOUNT # 6508226 na ime Marjana Malinovska .
Blagodaram za solidarnosta.


Untitled33

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

33 коментари

 1. Објавено од Nade, на Одговори

  Nikc, ke vi dademe fb od majkata, rasprasajte se okolu site informacii za setkata i se sto vi e potrebno

  https://www.facebook.com/zaklina.dimovska.1?fref=ts

 2. Pingback: Апел за помош на Тамара Димовска - 24 Струмица

 3. Објавено од Jasmina, на Одговори

  Jas se obidov preku Bank Of America. No ima golemi dodatni trossoci: 45$ zema BOA plus $40 ne objasnti. Sega se obiduvam preku Western Union, i izgleda za transakciia kke treba da platam samo 12$, sto e daleku poprifatlivo od 95$ sto bankata naplakka.

 4. Објавено од Jasmina, на Одговори

  Probaj preku WU poeftino e, preku Bank of America e mnogu skapo jas probav mi baraa $95. No bankarksite broevi se vo red
  IMAB e MK 07210501622216118
  SWIFT e TUTNMK22
  Probaj preku Westrn Union ($10-$15 e vo fees) ili MoneyGram
  Eve ti podatoci za primaccot:
  Zaklina Dimovska (majkata na Tamara)
  389 78 362 212 (tel)
  zaklina.dimovska@gmail.com

 5. Објавено од Elena, на Одговори

  probajte preku http://fx2.xe.com

 6. Објавено од Zoran Nikolovski, на Одговори

  iljada ludje da donirame po 30 evra parite ke bidat sobrani ili 2000po 15 evra znaci ludje daj da bideme humani da mu pomogneme na ovoj angel da i ja vratime nasmevkata i da bide srekna kako site deca go zasluzuva toa

 7. Објавено од Elena, на Одговори

  ima li podatok dali se sobrani sredstva do sega?

 8. Објавено од sasko, на Одговори

  donirav ,donirajte site humani luge, se raboti za nase devojce so pomin.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: