Завршен апел за помош на семејството Денкоски

13

Превземено од фб

“Елвис Денкоски, 34 години, со својата сопруга Санела, 33 год. , мајката и ќерќичката Леман, 6 годинки, се едно скромно семејство од Охрид кое ве замолуваат ако можете да им помогнете. Живеат во стан, наследен од таткото кој е починат, со малата плата на Елвис, кој работи во печатница, но има здравствени проблеми, односно, цисти на мозок, и премалата плата не му е доволна за лекови, храна и сметки.
Бараат помош во храна, средства за хигиена, плакар, тросед на расклопување, решо на струја, машина за перење, алишта за Елвис ( L, обувки бр. 42) , алишта за Санела ( L, обувки бр. 42 ) и посебно за Леман, малото насмеано девојче носи обувки бр. 31 ( 32), и бр. на алишта 129 – 140. На Леман и недостасуваат и играчки, кукли, сликовници, како и прибор за школо, ранче, јакна, а она сака и хеланки и купаќи :)))))
Ако има совесни апотеки кои можат да излезат во пресрет, на Елвис му се неопходни и ШИТАКЕ таблети или чај, капсули САМЕНТУ, и таблети за подобрување на имунолошкиот систем.
Однапред се благодарни на сите хумани луѓе.

За донација обратете се во групата Вистински дела на Љубезност.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

6 коментари

 1. Објавено од Simona Miceska, на Одговори

  Почитувани,

  Заинтересирана сум да му помогнам на семејството Денковски колку што ми дозволуваат можностите, посебно би сакала да доставам помош за малечката Леман во вид на играчки, школски прибор и сл. Би била благодарна доколку можете да ми дадете контакт или ми објасните на кој начин можам да го изведам тоа.
  Го очекувам вашиот одговор на мојот маил (miceska.simona@gmail.com)

  Поздрав,
  Симона Мицеска

 2. Објавено од BILJANA, на Одговори

  Ve molam pratete mi kontakt od semejstvoto

 3. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитувани,
  За донација за ова семејство, Ве молиме да ја контактирате фб групата Вистински дела на љубезност. Тие ќе Ви ги дадат потребните информации.

 4. Објавено од elvis denkoski, на Одговори

  koj sakat da donirat mozit direkno mene da mi se obratit na ovoj boroj na telefon a ne vo vistinski dela na lubeznost deka ne dobivam nishto od nivna strana qe vi ostavam i telefon za kontakt liqno moj koj sakat eve go brojot moj 046 521 882 elvis denkoski

 5. Објавено од elvis denkoski, на Одговори

  koj sakat mozit liqno da donirat na ovoj broj moj a ne preku vistinski dela na humanost deka nishto do sega shto e donirano ne sum dobil ni za mene ni za malata leman zatoa koj sakat i koj e human da donirat jas qe vi ostavam broj moj od telefonot za kontakt eve go brojot 046 521 882 elvis denkoski

 6. Објавено од elvis denkoski, на Одговори

  veqe imam vneseno komentar

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: