Завршен апел за помош на опожареното семејство Смугрески од Прилеп

2

 

 

Превземено од http://setaliste.com.mk

Пред неколку дена улица „Јоска Јорданоски“ – 116 во близина на домот за стари лица во Прилеп се запали куќа во која живеат 6 члено семејство. 

Пожарот избувнал во нивниот подрум, па поради големите пламени јазици не можеле да излезат од нивната влезна врата, при што морале да скокаат од прозор, а нивната помала внука има телесна повреда која веднаш била пренесена во градската болница во Прилеп.

 

Пожарникарите веднаш стасале на местото на несреќата, но поради силниот пожар немале пристап до подрумот, па гаснеле преку мал прозор.

 

Фамилија Смугрески се 6 члено семејство, а само едно лице е вработено и работат 5 декари тутун. Се замолуваат сите кои се во можност да им помогнат на овие луѓе.

Потребна е помош во облека и мебел. Сите кои можат да помогнат, можат да го контактираат семесјтвото на 075350358

IMG_8677-Copy

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: