Завршен апел за помош на Оливера Димовска

0

Оливера Димовска има 7 годинки и кај неа е пронајден тумор на мозокот. Направени се веќе две операции но безуспешно. За подобрување на состојбата кај малата Оливера потребно е да се направи вградување на нов Omaya резервоар со кој би се спречиле компресивните ефекти кои се присутни и поради кои девојчето е хендикепирано. Семејството не е во можност да одвои средства за повторна операција и затоа апелира до сите хумани луѓе да донираат за Оливера на следниот донациски број од мрежата на Т Мобиле : 070/143-112

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

3 коментари

 1. Објавено од Zorica, на Одговори

  Ve molam napishete smetka na koja mozat da se uplatat pari-nekoi lugje vchera mi rekoa deka mozat da dadat pogolema suma pari.

 2. Објавено од Zoran, на Одговори

  Mozno e da se pomogne so energetski tretmani koi imaat efikasnost. NE SE NAPLAKAAT I NEBOLAT APSOLUTNO SE BESPLATNI. Za ostanatite informacii moze da se javite na 070819058

 3. Објавено од ana, на Одговори

  @Zorica: Се надевам во скоро ќе добиеме и жиро сметка.

  @Zoran : Може да Ве контактираат доколку се заинтересирани за таков третман.
  Поздрав од тимот.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: