Завршен апел за помош на Нина Џеловска

15

Да помогнеме, тоа е наша обврска

Нина Џеловска има вродена срцева маана. За да се спаси еден млад живот, срценцето на Нина треба под итно да се оперира.

Операцијата ќе се изведе во клиника во Лондон, но фондот не ги покрива средствата потребни за таа интервенција.

Ве молиме за вашата хуманост, за заедно да го спасиме срцето на НИНА.

Teлефон за донација на ВИП корисниците : 077143413

 

***апелот е затворен по успешната операција

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

6 коментари

 1. Објавено од Dimkovski, на Одговори

  Dali ima kontakt od roditelite za prefrlanje preku wu, I dali pocna pay pal da funkcionira vo mk?

 2. Објавено од Nade, на Одговори

  Г-н Димковски, ке се информираме и ќе ве известиме за сметка на WU.
  Секое добро

 3. Објавено од biljana, на Одговори

  za wu vi treba adresa ime prezime, koga donirate dobivate broj, so istiot broj i so licna karta liceto sto prima gi dobiva parite

  slicno na ova moneybookers mislam deka pomali provizii, kaj nas gi ima vo unibanka i vo ttk

 4. Објавено од biljana, на Одговори

  moneygram – se izvinuvam moneygram e kako western union

  moneybookers e kako paypal, funkcionira vo mk, dodeka paypal ne e celosen seuste ne mozat da ni prakaat pari mozeme samo da prakame
  treba da go ima otvoreno
  toj sto prima pari

 5. Објавено од petar, на Одговори

  ziro smetkata vo koja banka e : stopanska , tutunska , ttk , sparkase ???

 6. Објавено од Chris, на Одговори

  Mozite da mu go pushtite email na roditelite na Chris.moisiovski@hotmail.com

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: