Завршен апел за помош на Моника Илковска

0

Моника Илковска од Прилеп има потреба од Наша помош.
На 14 годишна возраст се променува животот на Моника, кога се случува неочекувана трагедија која ја врзува за количка.

Нејзиното семејство не е во можност да ги обезбеди средствата за лекување,како и за потребните лекарства.
Па затоа апелира до сите граѓани да донираат за неа, да добие шанса да се излекува и повторно да прооди.

Потребно е пресадување на матични клетки.

Засега можите да донирате на следнава жиро сметка :

NA KOMERCIJALNA BANKA A.D.-SKOPJE

300021000008440- SMETKA MONIKA ILKOVSKA-PRILEP

телефони за контакт со семејството на Илковски:048/550-538 , 077/766-501

БРОЈОТ ЗА ДОНАЦИИ ЗА МОНИКА ИЛКОВСКА –

ОД МРЕЖАТА НА Т МОБИЛЕ 070-143-143

БИДЕТЕ ХУМАНИ ДОНИРАЈТЕ !

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од monika, на Одговори

    ve molam pomognetemi na ziro smetka komercijalna banka a .d skopje 300021000008440 monika ilkovska prilep ili broj za donacija 070-143-143 be molam bidete pobrzi oti ovaj broj odi samo ovaa nedela sekoje vrtejne donirate po 100denari za nekoj mnogu ama koce razmislime deka se raboti za 23 godini dase spasi zivot toa za nas znaci mnogu odnapred vi blagodaram

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: