Завршен апел за помош на Матеа Матовска

30

Да помогнеме, да подадеме рака и да му дадеме шанса на едно девојче да зачекори среќно во животот.

Maтеа Матовска има 13 години и боледува од акутна милоидна леукемија, рак на крвта.

Во моментов е хоспитализирана на клиника во Италија, но на семејството му се потребни дополнителни средства третмани и испитувања, по што ќе следи трансплантација на коскена срцевина.
Да подадеме рака и да помогнеме.

Донациски број

За корисници на Телеком 070/143-106

Сметка за донации:

300001000024058

Матеа Матовска

Комерцијална банка АД Скопје

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

5 коментари

 1. Објавено од gostin, на Одговори

  dajte telefoni za donacii od vip i one

 2. Објавено од Svetlana Pesovska, на Одговори

  Zosto za donacijata ne vrakate povraten odgovor vo porakata za kogo se odnesuva,vo slucajot za Matea.

 3. Објавено од hellassteel, на Одговори

  “ПОВИЦИТЕ СЕ МОЖНИ САМО ОД МРЕЖАТА НА Т-МОБИЛЕ“ Толку ли се ИДИОТИ ова операториве???

 4. Објавено од Igor Mateski, на Одговори

  stvarno glupo, vrtam od One, ko da e nekoja filozofija da mozam i od drug operator da doniram. Aman od vakvo ponasanje. T-Mobile se idioti.

 5. Објавено од Nade, на Одговори

  Почитувани, понекогаш поради технички проблеми не стига повратна порака, но парите одат на вистинското место

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: