Завршен апел за помош на Марко Ивановски

15

Преземено од civitas.mk

 

Марко Ивановски  21 година од Штип се бори за живот во Мала Богородица во Бугарија каде што му била направена операција на лакотот. При операцијата се здобил со сепса и паднал во кома. И неговата сестричка починала од истото. Да не дозволиме тоа да се повтори!!!Итно се потребни уште 1000 евра за да се спаси животот на младиот Марко. Да му помогнеме !!!

Доколку сте во можност донирајте на следната сметка:

 320500023626174                                                                                                                                              Централна Кооперативна Банка АД Скопје                                                                                        Марко Иванoвски

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

  1. Објавено од Vasko, на Одговори

    Dali ima telefonski broevi za donacija za Marko Ivanovski ?

  2. Објавено од jasminaap, на Одговори

    Здраво Васко, за жал сеуште нема донациски броеви за Марко. Доколку се отворат, ќе го дополниме апелот.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: