Завршен апел за помош на Марјан Душаноски

8

Драги пријатели,

 

да му помогнеме на младиот Марјан Душаноски кој боледува од вроден хепатит, Thalassaemia, и е пациент на одделот за Хематологија на Државната Болница во Скопје. Поради долгото примање на инфузии, има голема количина на железо во својот црн дроб, кое може да се намали со лекот Еxjade, но тој не е достапен на нашата клиника и е дефицитарен, и чини многу повеќе отколку што Марјан може да си дозволи за да го зема во редовни терапии.

 

Да му помогнеме на Маркан да го пдобри своето здравје!

070143121- 100 денари со повик, само за корисниците на Т-Мобиле мрежата.

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

3 коментари

 1. Објавено од dididi, на Одговори

  APEL I OD MENE DO HUMANITE LUGJE VO MK,A GI IMAAAA!!!! ….NOOOO…PORAKAVA POSTIRAJTE JA I NA PROFILOT NA RESORNIOT MINISTERRR!!!

 2. Објавено од Анонимен, на Одговори

  Би сакал да знам колку пари кошта лекот Еxjade и колку пари би чинела целата терапија со овој лек за комплетно опоравување Марјан?

 3. Објавено од nade, на Одговори

  Почитувани,
  за жал Маријан ја изгуби битката …

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: