Завршен апел за помош на Марија Симовска

10

Превземено од: kanal77.mk

До сите добри и хумани луѓе, имам девојче со Аперт синдром и е многу редок, проследен со синдактилија (слепени прсти на рацете и нозете) и хидроцефалус (вода во мозок).

Операцијата на главата е направена на 2 месечна возраст, меѓутоа операциите за двоење на прстите на рацете и нозете, од кои првата е закажана за 16.01.2016 година а втората закажана за три недели подоцна, чинат многу и мора да се прават во Турција – Истамбул во Ачибадем клиниката.

Инаку Марија во Јануари ќе наполни 2 години. Секоја парична помош ќе ни биде добредојдена. Парите можете да ги уплатите на следниве сметки:

Име: Васил Симовски
Банка: ТТК Банка
290500013221902 денарска сметка
50-060-0032096.6 девизна сметка
IBAN CODE MK07290060003209681
SWIFT TTXBMK2X за странство

Редакцијата на Канал 77 ве поттикнува да дадеме сите заедно допринос за да и помогнеме на Марија колку што можеме повеќе. За оние од вас кои користат електронско банкарство ова не би требало да ви одземе повеќе од неколку минути, а со тоа ќе и помогнете на Марија! Споделете!

.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од Tomi D. Jovanovski, на Одговори

    Ima eden manastir vo okolinata na Skopje, vo selo Ognjanci, kade mnogu lugje se izlecile, dobile decinja, si gi sredile zivotite, jas odgovorno posvedocuvam za cudoto Bozjo vo mojot zivot …pobarajte go Zoki sluzitelot vo Sreda i Nedela od 9 casot nautro, manastirot e otvoren za site….

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: