Завршен апел за помош на малиот Матеј Петров

4

Само сплотени и хумани можеме да го спасиме животот на 15-месечниот Матеј од Скопје.

Дијагностицирана му е конгенитална малформација на ларинксот. Матеј не може да дише самостојно и секоја ноќ може да заврши кобно. Неговото семејство живее во постојан страв.

Малото момче мора да се оперира во Белгија. Операцијата е скапа и неговите родители не можат да си ја дозволат. Само за првичните испитувања, потребни се 11.000 евра.

Затоа, секој хуман граѓанин кој е во можност да донира, Ве молиме да го направи тоа.

Телефонски броеви за донации: 
Т-Мобиле мрежата 070 143107
ВИП мрежата 077/143-704

Сметка за донации МАТЕЈ ПЕТРОВ

210700000617347  Тутунска банка

Да го спасиме животот на малиот Матеј!

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

7 коментари

 1. Објавено од Zlatko, на Одговори

  Kako mozeme nie od stranstvo da donirame?

 2. Објавено од Zorana, на Одговори

  ima problem so telefonot za donacii

 3. Објавено од Сања, на Одговори

  Од мрежата на т-мобиле 070/143-107
  и ВИП 077/143-704

 4. Објавено од Sanja, на Одговори

  ako si pretplatnik na VIP 077/143-704, a ako imas broj od t-mobile 070/143-107

 5. Објавено од Zorica, на Одговори

  Moze preku WESTERN UNION ,samo treba ime na eden od roditelite i kontakt broj za da moze koga ke se uplatat parite da im se dade transakciskiot broj so koj moze odma da se podignat parite.Jas veke go kontaktirav administratorot i cekam informacija za roditelite.Pozdrav,Zorica

 6. Објавено од Sanja, на Одговори

  Ako sakate da donirate od stranstvo pisete mi na mail petrova1981@yahoo.com. Jas sum majkata na Matej. Vi blagodaram

 7. Објавено од ана, на Одговори

  До кога најкасно треба да се достават донациите?

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: